Regulamin

Go down

Regulamin

Pisanie by Johann Blankenburg on Nie Maj 18, 2014 9:35 pm

I. Administracja
1. Na dzień dzisiejszy w skład Rady Jedi (Sithów?) wchodzą Johann Blankenburg i Max Otto von Stirlitz.
2. Niemiec ma zawsze rację... A, nie, przepraszam, Admin. Admin ma zawsze rację.
3. Admin jest jak żona - ma rację, nawet, kiedy jej nie ma.
4. Czasami Admin jest (jak żona) niedyspozycyjny. Nie siedzi 25/8 przed monitorem, bo udaje, że ma życie.
5. W skrócie, nawet jeśli nie masz dzieci z Adminem, traktuj go jak żonę. Z szacunkiem i skruchą. Możesz też czasem Admina rozpieszczać. Nie pogardzimy (ale z seksu nici. Boli mnie głowa).
6. A własne zdanie? Jakie własne zdanie? Po prostu słuchaj się Adminów. Jak żony.

II. Sprawy organizacyjne
1. Nazwa konta to imię (imiona, jeśli bardzo chcesz) i nazwisko postaci.
2. Możecie posiadać dwa konta, chyba, że Admin wyrazi zgodę na większą ilość.
3. Na wypełnienie karty postaci macie 14 dni. Wymagania tutaj: *KLIK*.
4. Przekleństwa dozwolone. Nie mówimy nic, ale liczymy na jakikolwiek umiar. Wiadomo, czasem, gdy postać ma ku temu wyraźne powody może puścić mniej lub bardziej soczyste wiązanki, ale... No, rozumiecie.
5. Nie załatwiajcie na forum swoich prywatnych spraw (w domyśle: kłótni). Jest nam wtedy przykro, bo przecież jesteśmy wrażliwymi pacyfistami (taaa...). Kto inny założyłby takie forum?! Na pewno nie żaden brutal. User to nie postać. No, ostatecznie, jeśli chcecie wyznać Stirlitzowi miłość, to z tym jednym możecie się obnosić. On bardzo tego pragnie. Jest cholernie samotny wśród tych wszystkich Niemców i chciałby poczuć się choć trochę kochany. :<
6. Konto nieaktywne przez trzy tygodnie zostanie usunięte, jeśli użytkownik nie zgłosi tego w odpowiednim temacie.
7. Avatar powinien być zdjęciem lub w miarę realistycznym rysunkiem oraz mieścić się w granicach 170x300 pikseli. I oczywiście przedstawiać waszą postać.
8. Kolory są dla Adminów, wy ich nie używacie. Też musimy mieć coś od życia!

III. Fabuła
1. Parabellum to forum PBF (RPG) o tematyce wojennej. Będzie więc poważnie, smutno, a momentami klimat będzie przytłaczał swoimi ciężkimi butami niczym Wehrmacht, ale liczcie się też z dawką (czarnego) humoru i satyry. Przecież forum to przede wszystkim zabawa.
2. Forum nie ma na celu propagowania faszyzmu, nazizmu, komunizmu czy innego ustroju autorytarnego/totalitarnego. Tak samo myśli, poglądy, zachowania czy słowa postaci nie pokrywają się z użytkownikiem.
3. Wymagamy chociaż minimalnych znajomości ram historycznych, które tworzy nam II wojna światowa. Nie, nie będziemy pisać żadnych kampanii ani bitew, ale jednak wypadałoby wiedzieć cokolwiek.
4. No właśnie, na czym będzie polegała fabuła? Nie mamy w planach pisania historii na nowo, brania udziału w kampaniach czy bitwach. Ogólnie, nie zakładamy biegania po frontach Europy, Afryki lub Azji. Dajemy wam bardzo szeroką możliwość wykreowania postaci, która widziała II wojnę światową w Europie na własne oczy. Wiadomo, że jeśli będziecie żołnierzem, to gdzieś walczyliście, a raz na jakiś czas możecie dostać "bitewny" temat, ale nie chcemy przeprowadzać każdej bitwy tego konfliktu zbrojnego (swoją drogą, to by chyba było niewykonalne). Po prostu macie swojego bohatera, który w tym czasie jest gdzieś w Europie i coś robi. Co - to już zależy od was. Może być szpiegiem, może być lekarzem, może być zwykłym sklepikarzem z przedmieść Warszawy czy Berlina - możliwości są ograniczane jedynie przez waszą wyobraźnię. W skrócie: II wojna światowa robi nam za ramy, tło historyczne, bo wojny samej w sobie przeprowadzać nie będziemy.
5. Kim grać? Macie do wyboru postacie z książek, filmów, gier, seriali, itd. (dobrze by było, gdyby wpasowywały się w realia) lub swoje własne OC. Nie gramy postaciami historycznymi.
5.1. W przypadku pierwszej opcji należy zaznaczyć na początku lub końcu karty, z jakiej produkcji pochodzi wasz bohater, kto go wymyślił, wykreował, itp.
6. Gramy prawdziwymi ludźmi, w prawdziwym świecie, więc pamiętajcie o realizmie. Nie lubimy god-moda, a ajFonów czy internetów w pierwszej połowie XX wieku nikt nie używał, bo ich nie było. Ale za to mamy czołgi. Czołgi są lepsze.
7. Przypominam, że poniekąd bawimy się w wojnę. Nie liczcie na bieganie po łące i plecenie wianków ze stokrotek z panami w czarnych mundurach (chyba, że ze Stirlitzem. On taki dziwny jest. Nigdy z nim nic nie wiadomo).
8. W związku z tym, że trwa ta wojna, uwzględnijcie, że waszej postaci może się coś stać. Nikt was nie zabije, bo to jest zabronione, ale na przykład brutalne przesłuchania nie będą niczym dziwnym.
8.1. Mimo wszystko, wyrządzanie postaciom trwałej krzywdy (oślepienie, odcięcie głowy kończyn, etc.) może odbywać się jedynie za zgodą usera grającego ów postacią. Tak samo gwałty. Przecież się wszyscy szanujemy, prawda?
8.2. Swoją drogą, wątki erotyczne i skrajnie brutalne powinny zostać oznaczone spoilerem:
Kod:
[spoiler]*tekst*[/spoiler]
Nie każdy lubi czytać coś takiego, więc chociaż udawajmy, że się tym przejmujemy.
8.3. Ponownie zaznaczamy, że nie można zabijać postaci innych graczy. Poza tym, hulaj dusza, piekła nie ma. Podobno.
9. Jeszcze tu jesteś? Brawo, naprawdę Cię podziwiamy. Zawrzyj więc gdzieś (obojętnie, dajemy Ci wspaniałe prawo do podjęcia tej jakże ważnej decyzji + dodatkowo wyrażamy jednorazowe pozwolenie na użycie koloru!) w swojej karcie postaci zdanie: Niech żyje nam Towarzysz Stalin, co usta słodsze ma od malin! Tfu.
10. Ze względu na rozległe możliwości fabularne, bilokacja jest dozwolona, ale w sposób sensowny. Nie określamy daty dziennej, bazujemy na miesiącach, nie ma więc problemu, by postać była w kilku miejscach w przeciągu kilku dni, nawet, jeśli rozgrywki odbywają się równolegle. Nie bierzcie na siebie za dużo, aby wyrabiać z odpisywaniem.
11. Tematy fabularne tworzycie sobie sami. Przy zakładaniu jakiegoś miejsca należy je krótko opisać, ewentualnie dodać zdjęcie.
12. Miło by było, gdyby posty miały przyzwoitą długość (7-8 złożonych zdań minimum) i nie zawierały emotikon. Nie znamy nikogo, kto cały czas ma pokerface'a, a gdy chce wyrazić emocje, mówi "dwukropek de" czy "średnik nawias otwierający". Off-Top to co innego.

IV. Chatbox
1. Nie zmieniamy kolorów. Było o tym gdzieś na początku.
2. To, czy wydarzenia rozgrywające się na chatboxie także są fabułą, zależy od ochoty userów. Jeśli prowadzimy rozgrywkę, wiadomość jej nie dotyczącą należy poprzedzić slashami (//) lub ująć w nawias (obojętnie, jaki). Jeśli nie prowadzimy rozgrywki - zabiegi te nie są potrzebne.
3. Jeżeli chcecie fabułę, miejsce, w którym akurat znajdują się postaci, ustalacie sobie sami. Tak, tutaj macie okazję pohasać po łące i pozrywać kwiatuszki.
4. Zakaz spamu pod groźbą rozstrzelania/dożywotniego łagru. Myśli można wyrazić w jednej czy dwóch dłuższych wiadomościach, nie trzeba zaśmiecać całej tablicy. Chyba, że jednak macie ochotę dostać bilet w jedną stronę na Syberię. Spam to pięć lub więcej wiadomości, jedna pod drugą.

A teraz, drogi użytkowniku, skoro przeczytałeś regulamin, jest to jednoznaczne z zawarciem paktu (krwi?) z Adminem. Od tej chwili dusza twoja należeć będzie do nas. Ho, ho, ho~.
Z poważaniem,
~Administracja
Johann Blankenburg
Johann Blankenburg
Admin

Narodowość : Niemiec, a jakże!
Liczba postów : 57
Data dołączenia : 02/05/2014
Skąd : Z Mordoru. <3

Zobacz profil autora http://parabellum.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach